Alkoholizm - esperal i walka z nałogiem
Zdrowie

Alkoholizm – esperal i walka z nałogiem

Nałogi niepodważalnie od lat są wrogiem człowieka, który nieraz nie ma siły z nimi walczyć. Esperal Warszawa, rozmowy z psychoterapeutami, spotkania grupowe, czy też różne terapie. Są to sposoby mające na celu oderwać człowieka od szkodliwego picia alkoholu, którego duże dawki mogą nieraz zagrażać życiu.

Na wszycie tabletki na alkohol decydują się najczęściej te osoby, chcące zerwać z procentami raz na zawsze. Na taki zabieg musi się jednak zgodzić również i lekarz, dobierający w zależności od wagi, wieku, stopnia uzależnienia swojego pacjenta, odpowiednią dawkę esperalu. Jak przebiega związany z tym proces? 

Przebieg zabiegu – jak to wygląda 

Nie zawsze lekarz zgadza się na zaszycie alkoholowe swojego pacjenta. Kwalifikują się do tego osoby, które wykazują dużą chęć zmiany, są to zatem ci, którzy poddali się już jakimś terapiom i uczęszczają na specjalne spotkania grupowe. Sam Esperal Warszawa i jego umieszczenie w ludzkim ciele nie wiąże się ze skomplikowanym zabiegiem, wręcz przeciwnie.

Tabletka antyalkoholowa wszywana jest podpowięziowo w mięśniu, na głębokości około 6-7 centymetrów. Czynność ta odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i przeprowadzana jest przez doświadczonego chirurga. Dzięki temu, że zabieg ten nie wymaga skomplikowanych narzędzi ani aparatury, może być on wykonany zarówno w gabinecie lekarskim, jak i w domu pacjenta. 

Jak działa preparat 

Esperal Warszawa, jego odpowiednia dawka, określana jest przez lekarza specjalistę na podstawie między innymi masy ciała, wieku oraz stopnia alkoholizmu, z jakim zmaga się pacjent. Jako tabletka antyalkoholowa rozpuszcza się w ciele i działa na przestrzeni kilku miesięcy. Jej wpływ na organizm można odczuć już w przeciągu pierwszych 10 minut od zażycia alkoholu, przez który poziom aldehydu octowego wzrasta, co skutkuje objawami zatrucia, mającymi zniechęcić do dalszego spożywania procentów.