Bezpiecznie, wygodnie i tanio
Budowa i remont

Bezpiecznie, wygodnie i tanio

Powierzchnia, po jakiej się poruszamy, nie jest zazwyczaj obiektem przesadnych dywagacji na co dzień. Niezależnie od tego, czy są to nawierzchnie gumowe, drewniane, asfaltowe, czy jakiekolwiek inne, po prostu rzucamy okiem i się przystosowujemy.

Jeśli to jednak naszym zadaniem jest stworzenie wygodnej i bezpiecznej nawierzchni, musimy się nad tym głębiej zastanowić. I wtedy najprawdopodobniej postawimy właśnie na nawierzchnie gumowe.

Dlaczego nawierzchnie z gumy?

Na nawierzchnie gumowe stawia się bardzo często tam, gdzie najważniejszymi cechami podłoża powinny być jego wytrzymałość na ścieranie i odporność na uderzenia mechaniczne.

Płyty gumowe sbr są wykonane w taki sposób, by wyjątkowo wytrzymały polimer, jakim jest silnie skondensowana guma, rozkładał na całej swojej powierzchni wszystkie silniejsze uderzenia, co przekłada się na bezpieczeństwo samej nawierzchni oraz tego, co znajduje się pod nią. Tego typu gumowe epdm znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie na podłogę może upaść coś ciężkiego i twardego, a my nie chcemy, by spowodowało to jakieś szkody.

Nawierzchnia gumowa dla bezpieczeństwa

Bardzo ważne jest także to, że uderzenie w nawierzchnię wykonaną z gumy nie będzie wielkim problemem dla tej osoby czy rzeczy, która będzie miała nieprzyjemność dokonania takiego uderzenia. Z tego powodu z gumy tworzy się nie tylko większe płyty czy puzzle, ale także chociaż obrzeża gumowe, które są w stanie skutecznie zabezpieczać rogi, kanty i ściany. Warto jest wykorzystywać gumę również w miejscach, gdzie bawią się dzieci, ponieważ wszystkie upadki stają się z miejsca zdecydowanie mniej bolesne i trudniej jest też zrobić sobie krzywdę.