Dzieci lubią się uczyć języków
Dziecko

Dzieci lubią się uczyć języków

Szkoła językowa dla dzieci to coś zupełnie innego niż szkoła językowa dla dorosłych. Dorośli i dzieci uczą się bowiem języków w zupełnie inny sposób i nie jest to przypadek.

Aparat poznawczy a nauka języków

Aparat poznawczy to mądre określenie na to, w jaki sposób rozumiemy świat. Aparatem poznawczym są nasze oczy, uszy i ręce, ale też to, w jaki sposób myślimy o świecie. Początkowo dziecko nastawione jest po prostu na kopiowanie świata i bardzo mocno działają tak zwane neurony lustrzane. Siedmiolatek będzie bezkrytycznie przyjmował wszystko to, co dzieje się w jego otoczeniu i będzie uznawane za normę. Dziesięciolatek jest już zupełnie inny. On będzie się starał naśladować role, które będzie uważał dla siebie istotne. Będzie działał i wchodził w interakcje.

Z kolei osoba dwudziestoletnia będzie starała się rozumieć świat, wyciągać z niego wnioski, abstrahować i budować modele. Jak to się ma do nauki języka obcego?

Sposoby uczenia się języków obcych

Nauka angielskiego dla dzieci Warszawa powinna przebiegać w sposób naturalny dla nich, a nie dla dorosłych, więc angielski dla dzieci Warszawa nie powinien zawierać karteczek ze słówkami czy czytania książek.

Nauka angielskiego dla dziecka, w zależności od wieku, powinna być po prostu jego chłonięciem i oswajaniem się z anglojęzycznym otoczeniem, a następnie wcielaniem się w rolę osoby mówiącej po angielsku i działaniem tak, jakby to był dla dziecka normalny sposób komunikacji. W ten sposób nauka będzie przychodziła lekko, łatwo i przyjemnie. Zmuszanie dziecka do odmiany czasowników i wkuwania form imiesłowowych jest zupełnie pozbawione sensu i wręcz opresyjne z punktu widzenia dziecka.