Jak chronić rośliny przed mrozem i chwastami?
Dom i ogród

Jak chronić rośliny przed mrozem i chwastami?

W ogrodzie wykorzystywane są nie tylko różnego rodzaju narzędzia, ale też różnorodne materiały. Do materiałów, które są bardzo przydatne w każdym ogrodzie zalicza się bez wątpienia agrowłóknina ogrodowa.

Jaką włóknine do ogrodu?

Agrowłóknina ogrodowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest produkowana z włókien polipropylenowych. Agrowłóknina ogrodowa jest bardzo wytrzymała. Istotne jest także to, że włóknina ogrodowa nie ogranicza dostępu powietrza i przepuszcza wodę. Włóknina ogrodowa zróżnicowana jest pod względem gramatury, dzięki temu może zostać wykorzystana do różnych celów praktycznie o każdej porze roku.

Włóknina ogrodowa jest zróżnicowana również pod względem kolorów. W sprzedaży dostępna jest włóknina brązowa, czarna i biała. Na rynku dostępna jest flizelina ogrodowa zimowa, wiosenna oraz ściółkująca. Dzięki temu każdy może wybrać agrowłókninę ogrodową idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.

Do czego może służyć flizelina ogrodowa?

Flizelina ogrodowa zimowa może zostać wykorzystana do ochrony roślin przed niskimi temperaturami i silnymi wiatrami. Jest ona dostępna w kolorze białym. Biały kolor sprawia, że flizelina ogrodowa bardzo dobrze odbija  promienie słoneczne.

Wiosenna flizelina ogrodowa także jest biała i do tego bardzo lekka. Doskonale zabezpiecza rośliny zarówno przed przemarznięciem, jak i przed przegrzaniem. Brązowa albo czarna agrowłóknina służy do ściółkowania. Agrowłóknina dostępna jest w różnych formach. Sprzedawana jest w rolkach i w formie kaptura.