Dzisiaj spróbujemy przybliżyć wam tematykę wołowiny oraz przygotowania doskonałej jakości potrawy, jaką jest stek z antrykotu. Nie każdy bowiem wie, jak odpowiednio przygotować wołowinę, aby nie była zbyt sucha ani zbyt wilgotna oraz aby była dobrze doprawiona. Antrykot wołowy to potrawa coraz bardziej znana również w Polsce, trzeba jednak wiedzieć, co zrobić, aby jego obróbka termiczna była właściwa. Mało kto wie, czy takie mięso należy solić przed smażeniem, czy też nie, a także jakich przypraw użyć, aby potrawa smakowała jak najlepiej.
Jak przygotować steki z antrykotu?
Kiedy bierzemy się za przygotowanie antrykotu wołowego, warto wiedzieć o nim coś więcej, a szczególnie na temat jego przyprawiania. Stek z antrykotu należy 10 minut przed włożeniem na patelnię doprawić solą, pieprzem oraz innymi przyprawami. Tutaj będzie najlepsza sól morska, a także świeżo zmielony Czarny pieprz, aby jego aromat był jeszcze lepszy. Jeżeli przygotowujemy stek wołowy z antrykotu z masłem ziołowym, to sam stek możemy odłożyć do leżakowania, a następnie wziąć się za przygotowywanie masła ziołowego. W tym celu należy rozdrobnić masło i dodać do niego wszystkie niezbędne zioła, a także świeżą pietruszkę oraz co najważniejsze doprawić go solą i pieprzem.
Jaki powinien być antrykot na steki?
Wybierając mięso na steki, pamiętajmy, aby było ono świeże i ze sprawdzonego źródła. Antrykot na steki, jeżeli zostanie właściwie doprawiony i odpowiednio usmażony, zawsze będzie smaczny. Jeżeli jednak mięso nie będzie miało odpowiedniej świeżości, nawet najlepsze przetrawienie i smażenie może nie być wystarczającymi zabiegami kulinarnymi, aby otrzymać wysokiej jakości smak. Stek z antrykotu smaży się na rozgrzanym oleju około 3 minut z każdej strony, a po usmażeniu powinien jeszcze przez kilka minut odpocząć.