Jak usunąć piankę montażową?
Budowa i remont

Jak usunąć piankę montażową?

Co powinienem zrobić, jeśli pianka montażowa oprócz szwu lub szczeliny, która musiała zostać poddana obróbce, spadła na niezabezpieczoną powierzchnię: drzwi, podłogę, panel, okno, ubrania lub ręce? Czym usunąć piankę montażową?

Usuwanie świeżej pianki

Jeśli chodzi o to, czym zmyć piankę montażową, gdy plamka pianki poliuretanowej jest jeszcze świeża i proces polimeryzacji szczeliwa piankowego nie został zakończony, usunięcie go nie będzie trudne. Za pomocą noża, szpatułki, ostrza – dowolnego odpowiedniego narzędzia, które jest pod ręką, usuń miękką piankę z zanieczyszczonej powierzchni.

Niewielka ilość pianki montażowej, która nieuchronnie pozostaje po usunięciu za pomocą solidnych narzędzi, jest łatwa do spłukania specjalnym płynem do mycia pistoletów montażowych. Kiedy zastanawiasz się jak usunąć piankę montażową, to zaleca się lekko zwilżyć produkt serwetką lub ręcznikiem, a następnie sprawdzić odporność powłoki na płyn czyszczący w niepozornym miejscu na zabrudzonej powierzchni. Jeśli lakier pozostał na miejscu, farba nie zmyła się i nie zmieniła koloru bez marnowania czasu, odważnie i energicznie wytrzyj piankę montażową z miejsca, w którym nie powinna być.

Inne sposoby usunięcia pianki

Czym wyczyścić piankę montażową, kiedy już zaschła? Aceton, benzyna lakowa, rozpuszczalniki do farb samochodowych, zmywacze do paznokci i inne całkiem dobrze usuwają piankę montażową. Podobnie jak w poprzednim przypadku, najpierw sprawdzamy, czy środki czyszczące zmywają lakier lub farbę razem z pianką, a następnie, po zmoczeniu kawałka tkaniny jednym ze wskazanych produktów, wkładamy całą duszę w proces usuwania pianki montażowej bez śladu.

Wielokrotnie pomaga podgrzewany olej. Po zwilżeniu kawałkiem szmatki lub serwetki wycieramy resztki pianki montażowej z drzwi, okna lub podłogi. Możesz być pewny – metoda usuwania piany z olejem była wielokrotnie testowana.