Jak usunąć piankę?
Budowa i remont

Jak usunąć piankę?

Jednym z najtrudniejszych rodzajów zanieczyszczeń do usunięcia po naprawie jest montaż pianki. Najczęściej podczas napraw i pracy z pianką poliuretanową, wpływają na takie przedmioty jak: narzędzia (pistolety montażowe), sąsiednie powierzchnie (okna i drzwi), pokrycia podłogowe (parkiet, laminat, linoleum), ubrania i dłonie. Zatem czym usunąć piankę montażową?

Jak wyczyścić piankę z pistoletu?

Jeśli chodzi o to, jak usunąć piankę montażową z pistoletu, to w przypadku nieutwardzonej pianki użyj specjalnego środka czyszczącego. Ważne jest to, czym zmyć piankę montażową, ale też jak to zrobić. Nakręć cylinder na adapter pistoletu i pociągnij za spust. Poczekaj kilka sekund, aż pianka rozpuści się lepiej i ponownie pociągnij za spust. Wskaźnik czystości będzie strumieniem wyjściowym środka czyszczącego w postaci sprayu bez zanieczyszczeń piankowych.

Czyszczenie mechaniczne pianki

Jednak czym wyczyścić piankę montażową, jeśli zaschnie na przedmiotach i wyposażeniu domu? Podczas czyszczenia mechanicznego duże ilości zamrożonej piany można usunąć nożem, śrubokrętem lub wiertłem odpowiadającym średnicy otworu.

Kiedy chodzi nam o to, czym usunąć piankę montażową z okna i drzwi, to stosuje się specjalne środki czyszczące, które rozpuszczają piankę montażową. Aby usunąć piankę, użyj szpatułki, drewnianego patyczka. Aby zebrać nieutwardzony związek, usuń pozostałości za pomocą środka czyszczącego lub gąbki. W przypadku gdy nie wiemy czym usunąć piankę montażową z PCV, musimy użyć specjalnych narzędzi. Pamiętaj jednak, że są to substancje silnie rozpuszczające. Używaj ostrożnie, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię. Jeśli chodzi o laminat, parkiet, linoleum, to piankę należy usunąć szpachelką, drewnianym patyczkiem.