Nauka angielskiego przez zabawę
Dziecko

Nauka angielskiego przez zabawę

Rodzice często zapominają, że dzieci to tylko dzieci, a nie projekt edukacyjny czy innego rodzaju przedsięwzięcie, które musi być pilotowane niczym projekt biznesowy. Efekty tego zazwyczaj nie są specjalnie przyjemne dla dzieci, a skutki dla późniejszych wyników też raczej nie będą pozytywne. Jak działać, żeby nauka angielskiego dla dzieci Warszawa była efektywna i nie powodowała u dzieci wstrętu do edukacji.

Nauka angielskiego poprzez zabawę

Jednym z nie do końca mądrych trendów we współczesnej edukacji jest uczenie dzieci przez zabawę. Jest to trend niemądry, ponieważ efektywność tego typu nauki jest zazwyczaj bardzo niska, a do tego nie są przekazywane najważniejsze kwestie związane z poruszanym tematem, a jedynie jego ekscytujące elementy.

Wiedza musi być budowana jak dom: musi mieć fundamenty, musi mieć ściany, a potem dopiero można je malować na ładne kolory. A przy okazji dobrze by było, żeby na głowę nie padało. W przypadku dzieci nie jest to jednak takie proste, ponieważ szkoła językowa dla dzieci nie może być dla nich gułagiem. Trzeba tutaj znaleźć odpowiednią równowagę, ale na szczęście w przypadku dzieci jest to zadziwiająco proste.

Wystarczy robić naturalne dla dzieci rzeczy

Angielski dla dzieci Warszawa może być zabawą. Nic tak naprawdę nie stoi temu na przeszkodzie, jeśli tylko zdamy sobie sprawę z tego, że angielski jest narzędziem, podobnie jak język polski. Dzieci nie uczyły się polskiego poprzez ślęczenie nad książkami i nie ma żadnego powodu, by ich nauka angielskiego miała taki charakter. Jeśli dziecko będzie się oswajało z językiem, a następnie będzie z jego użyciem wchodziło w interakcje z innymi dziećmi, nauka przyjdzie sama z siebie.