Nowoczesne membrany PVC
Budowa i remont

Nowoczesne membrany PVC

Analiza rozwoju zachodniego rynku pokryć dachowych, w których udział powłok polimerowych (lub jednowarstwowych) przekroczył 21% pokazuje, że membrany dachowe PVC aktywnie wypierają tradycyjne powłoki bitumiczne, szczególnie w sektorze budownictwa komercyjnego i przemysłowego.

Nowoczesne membrany dachowe

Główną różnicą między membranami polimerowymi a tradycyjnymi powłokami jest jakość szwu, ponieważ wytrzymałość połączenia przekracza wytrzymałość membrany, nie ma potrzeby wykonywania dwóch lub więcej warstw powłok, gdy górna warstwa zachodzi na możliwe wady w dolnej części. Nowoczesna membrana dachowa jest połączona za pomocą aparatów na gorące powietrze. W tym przypadku gorące powietrze doprowadza powierzchnię materiału do stanu plastycznego, a rolka podająca łączy dwie warstwy, jakie ma membrana dachowa z utworzeniem spoiny. Jeśli spróbujesz odłączyć spawane panele, szczelina nie pojawi się wzdłuż powierzchni połączenia, ale zgodnie z masą materiału.

Odporne na promenowanie

Membrana dachowa tego typu nie musi być specjalnie chroniona przed promieniowaniem ultrafioletowym, ponieważ zawiera już specjalne stabilizatory. Membrany polimerowe można stosować na dachach o małych nachyleniach. Zachowując elastyczność do rekordowych temperatur -55 ° C, membrany polimerowe można stosować w dowolnej strefie klimatycznej kraju. Zdolność membran do uwalniania nadmiernego ciśnienia pary z ciasta dachowego pozwala na pracę w każdych warunkach pogodowych bez obawy, że wilgoć dostanie się do izolacji.