Ponadczasowe i sprawdzone zabawki
Dziecko

Ponadczasowe i sprawdzone zabawki

Gdyby zebrać ze sobą różne pokolenia ludzi i zapytać ich, jakie zabawki towarzyszyły im w dzieciństwie, to klocki z drewna z pewnością pojawiłyby się w prawie każdej odpowiedzi. Można powiedzieć, że dawniej, jeżeli myślało się o podarunku dla swojej pociechy, to tylko one były dostępne w sklepach, czy też robione samodzielnie.

Ich fenomen przetrwał jednak do dziś, dlatego też przybierają one tak wiele form, jak np. drewniane klocki magnetyczne. Czym zaskarbiają one sobie sympatię zarówno rodziców, jak i dzieci? 

Wyciszenie, odcięcie się od otaczającego szumu 

Tu radio, tam wiadomości, bajki, grające urządzenia, świecące lampki itd. Nie da się zaprzeczyć, że to dużo bodźców. Drewniane klocki magnetyczne pozwalają się od nich wszystkich odciąć, wyciszyć i skupić na zabawie. Brzmi banalnie, ale tak jest. Tego typu zajęcia, jak układanie z pewnych elementów konstrukcji, ćwiczy nie tylko wyobraźnie, ale i motorykę ruchu, kreatywność.

Szlifuje ponadto umiejętność długiego skupienia się na danej czynności – z czym w dzisiejszych czasach dużo młodych, jak i starszych ludzi ma coraz większy problem. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak zwykłe klocki z drewna pozytywnie wpływają na młodego, dorastającego człowieka.

Wartościowa zabawka dla każdego dziecka

Wielu rodziców przekonało się z pewnością o tym nie raz – nie ma nic gorszego niż głośne zabawki. Drewniane klocki magnetyczne na szczęście do nich nie należą. Na bardzo długi czas absorbują one dzieci, które chętnie wracają do bawienia się nimi. Dają one nieograniczone możliwości, zachęcają do tworzenia i przekształcania swoich wyobrażeń. Jednoczą również różne pokolenia. Są one proste w obsłudze oraz nie potrzebują żadnych baterii, ponadto jednocześnie może korzystać z nich wiele osób.