Poznaj największe zalety parkietów
Dom i ogród

Poznaj największe zalety parkietów

Drewno to materiał piękny i elegancki. Nic więc dziwnego, że zastanawiając się nad tym, na jaki rodzaj podłogi postawić, wyjątkowo często wybieramy parkiety. Lista ich zalet jest w stanie zaimponować nawet osobom, które są znane ze szczególnie dużych wymagań. Warto przypomnieć choćby o tych najważniejszych i docenić możliwości, jakie podłoga parkiet otwiera przed nami.

Trwałość jako atut parkietów

Producent parkietów pytany o źródła popularności oferowanego przez siebie rozwiązania, przeważnie podkreśla, że kluczowe znaczenie ma jego trwałość. Drewno od lat jest synonimem tego wszystkiego, co solidne. Parkietami można więc cieszyć się nie przez lata, ale nawet przez dziesięciolecia. Nawet intensywnie użytkowane parkiety drewniane są odporne na zarysowania, niestraszne są im jednak również uszkodzenia mechaniczne oraz wgniecenia. Oczywiście, z czasem parkiety matowieją, nawet w takim przypadku ich wymiana nie jest jedynym rozwiązaniem, nad jakim powinniśmy się zastanawiać. Wystarczy zdecydować się na cyklinowanie i lakierowanie, aby drewniany parkiet znowu wyglądał wyjątkowo.

Domowa atmosfera dzięki parkietom

Mówiąc o zaletach parkietów nie wolno zapominać także o tym, że są one wyjątkowo przytulne. Powierzchnie drewniane przeciwdziałają chłodowi, pasują przy tym do praktycznie każdej aranżacji. Parkiety ocieplają zresztą wnętrze nie tylko ze względu na swoją kolorystykę, ale i dlatego, że ich znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowa faktura. Są ciepłe, a jednocześnie przyjemne w dotyku, nic więc dziwnego, że już od dawna nie goszczą wyłącznie w salonach. Świetnie sprawdzają się w klimatycznych sypialniach, są też idealną podłogą w pomieszczeniach na poddaszu.