Wykorzystanie włókniny w ogrodzie
Dom i ogród

Wykorzystanie włókniny w ogrodzie

Syntetyczne materiały służą między innymi do produkcji materiałów wykorzystywanych przy uprawie roślin. Jeszcze kilka lat temu agrowłóknina ogrodowa wykorzystywana była tylko przez osoby zajmujące się profesjonalną uprawą warzyw, roślin ozdobnych i materiału szkółkarskiego. Obecnie agrowłóknina ogrodowa wykorzystywana jest również przez amatorów.

Jak wykorzystać agrowłókninę w ogrodzie?

Włókna polipropylenowe, z których wykonana jest agrowłóknina ogrodowa odznaczają się nieregularną strukturą. Dzięki temu włóknina ogrodowa zapewnia roślinom dostęp do powietrza i wody. Ponadto włóknina ogrodowa jest materiałem bardzo wytrzymałym. W sprzedaży dostępna jest obecnie włóknina ogrodowa bardzo zróżnicowana pod względem grubości i kolorów.

Flizelina ogrodowa, której gramatura wynosi od 17 do 50 g/m2 to flizelina zimowa i wiosenna. Jest ona dostępna w kolorze białym, dzięki czemu dobrze odbija promienie słoneczne. Zarówno wiosenna, jak i zimowa flizelina ogrodowa bardzo dobrze zabezpiecza rośliny przed mrozem i wiatrem.

Jakie jeszcze rodzaje włókniny ogrodowej są dostępne?

Agrowłóknina ogrodowa, która ma gramaturę od 50 do 100 g/m? to włóknina do ściółkowania. Występuje ona w kolorze brązowym albo czarnym. Zarówno flizelina ogrodowa wiosenna, jak i zimowa oraz ściółkująca z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przydomowych ogrodach. Są one sprzedawane nie tylko w rolkach. Zimową flizelinę ogrodową można kupić także w formie kaptura. Wszystkie rodzaje agrowłókniny dostępne w stacjonarnych i internetowych sklepach ogrodniczych.