Koszt przesyłki zagranicznej - od czego zależy?
Usługi

Koszt przesyłki zagranicznej – od czego zależy?

Przesyłki międzynarodowe to jedna z podstawowych ofert niemal wszystkich firm kurierskich, które proponują swoim klientom wysłanie paczki w niemal każdy zakątek świata. I spora część osób korzysta z takich usług – i to zarówno w wymiarze biznesowym, jak i prywatnym. Dlatego też wiele osób zadaje pytanie: ile kosztuje paczka za granicę? Koszt ten może być bardzo zróżnicowany i uzależniony od wielu czynników. Zatem co wpływa na cennik paczek zagranicznych?

Po pierwsze – odległość

Cennik paczek zagranicznych w głównej mierze jest uzależniony od odległości. Tutaj zasada jest bardzo prosta – im odległość pomiędzy miejscem nadania a odbioru jest większa, tym cena takiej wysyłki jest wyższa (zwłaszcza jeżeli dotyczy to innego kontynentu).

Po drugie – sposób transportu

Odległość to nie jedyna determinanta kosztu, jakim charakteryzują się przesyłki międzynarodowe. Cennik takiej paczki jest uzależniony także od sposobu transportu. W tym przypadku klient może zdecydować się na transport drogowy, morski, lotniczy lub drogowo – lotniczy. Najdroższy z nich to transport lotniczy. Jednak jego zaletą jest szybkość.

Po trzecie – waga i cena paczki zagranicznej

Wycena przesyłki międzynarodowej jest też uzależniona od jej gabarytów – wagi i rozmiaru. Większość firm kurierskich posiada pewne progi, po przekroczeniu których koszt wysyłki ulega zwiększeniu. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż wysyłka przesyłek niestandardowych jest droższa od tych, które charakteryzują się typowym kształtem, rozmiarem i wagą.

Co jeszcze wpływa na cennik paczek zagranicznych? Tutaj trzeba też wspomnieć o czasie dostarczenia (im jest on krótszy – tym cena wysyłki jest większa) czy usługach dodatkowych (na przykład ubezpieczenie). To wszystko wpływa na całkowity koszt nadania przesyłki międzynarodowej.