Kawy z Rwandy idealna propozycja dla kawoszy
Handel

Kawy z Rwandy idealna propozycja dla kawoszy

Kawa zaliczana jest do jednych z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Produkuje ją ponad pięćdziesiąt krajów. Wśród nich jest między innymi Rwanda. W tym biednym afrykański kraju kawowiec jest uprawiany od 1900 roku. Kawa z Rwandy uważana jest za jedną z lepszych. Dzisiaj kawa z Rwandy dostępna jest również w Polsce.

Czym charakteryzuje się kawy z Rwandy?

Rwanda jest krajem o górzystym ukształtowaniu powierzchni. Żyzne gleby i wilgotny podrównikowy klimat stwarzają doskonałe warunki do uprawy kakaowca. Roślina ta uprawiana jest przede wszystkim w niewielkich gospodarstwach rolnych, owoce zbierane są więc ręcznie. Nie są też stosowane pestycydy.

W efekcie kawa z Rwandy jest produktem w stu procentach organicznym. Temu kawa Rwanda zawdzięcza swój wyjątkowy smak i aromat. Kawa Rwanda to w większości Arabika. Głównie uprawiana jest jej bardzo szlachetna odmiana Bourbon. Kawa Rwanda jest bardzo zróżnicowana pod względem smaku. Wszystko zależy od tego, a jakiego regionu pochodzi.

Kawa ziarnista z Rwandy – gdzie można ją kupić?

Kawa ziarnista z Rwandy ma bardzo wielu zwolenników w naszym kraju. Kawę ziarnistą z Rwandy można więc kupić w Polsce z łatwością. Idealnym miejscem do tego, aby ją kupić, jest palarnia kawy. Dobra palarnia kawy to gwarancja tego, że kawa ziarnista z Rwandy jest naprawdę świeża. Sprawdzona palarnia kawy w swojej ofercie ma świeżo paloną kawę. Znaczy, że ziarnista kawa z Rwandy wyjątkowo smakuje, a jej aromat jest tak kuszący, że trudno się jej oprzeć.