Wyjątkowa kawa ziarnista w plantacji w Rwandzie
Handel

Wyjątkowa kawa ziarnista w plantacji w Rwandzie

Jednym z najbardziej popularnych naparów jest oczywiście kawa. Na jej smak wpływa między innymi region, z którego zostały zebrane ziarna kawowca. Wyjątkowo bogatym smakiem i aromatem wyróżnia się kawa Rwanda.

Jaka jest kawy z Rwandy?

Kawa Rwanda uważana jest przez znawców kawy za jedną z najlepszych na rynku. Kawa Rwanda pochodzi bowiem z niewielkich plantacji, na których nie stosowano żadnych chemicznych środków. Do tego ziarna kawy są zbierane ręcznie, co dzisiaj jest już rzadkością. Kawa z Rwandy może pochodzić z plantacji położonych w różnych regionach tego kraju.

Dlatego kawa z Rwandy jest zróżnicowana pod względem smaku. Kawa z Rwandy przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom Arabiki. W Rwandzie jest uprawiana jej bardzo szlachetna odmiana o nazwie Bourbon. Napar przygotowywany z tej odmiany ma lekką kakaową i cytrusową nutę z delikatnym pikantnym posmakiem.

Jak parzyć i gdzie kupić kawę z Rwandy?

Każdy, kogo interesuje kawa ziarnista z Rwandy kupi ją w Polsce bez najmniejszych problemów. Oferuje ją dobra palarnia kawy. To doskonałe miejsce do tego, aby kupić świeżo paloną kawę. Sprawdzona palarnia kawy w swojej ofercie ma kawę z Rwandy w opakowaniach o wadze 250, 550 i 1000 g. Kawa ziarnista z Rwandy może być parzona w bardzo różny sposób. Kawa ziarnista z Rwandy nadaje się do parzenia w ekspresie, jak i kawiarce. Można ją zaparzyć również w dripie. Zarówno kawę, jak i wszystkie niezbędne akcesoria do przygotowywania mocnego, aromatycznego naparu oferuje uznana palarnia kawy.