Doskonałej jakości kawa z Rwandy
Handel

Doskonałej jakości kawa z Rwandy

Kawowiec uprawiany jest w ponad pięćdziesięciu krajach świata. Wśród nich jest kilka krajów afrykańskich, w tym także Rwanda. Kawa Rwanda charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i wyjątkowymi walorami smakowymi. Jest więc bardzo ceniona przez miłośników kawy na całym świecie.

Czym charakteryzuje się kawa ziarnista z Rwandy?

Smak kawy zależy od wielu czynników, a nie tylko od sposobu jej parzenia. Na smak kawy bardzo mocno wpływa region, w którym jest uprawiana. Kawa Rwanda swój doskonały smak zawdzięcza temu, że w tym górzystym kraju panuje wilgotny, podrównikowy klimat, który stwarza bardzo dogodne warunki do uprawy kawowca.

Ziarna kawy w Rwandzie są zbierane ręcznie od marca do kwietnia. Zanim kawa Rwanda trafi do sprzedaży najpierw jest przez dwadzieścia dni suszona na słońcu, a następnie leżakuje przez trzydzieści dni. Kawa z Rwandy uprawiana jest bez pestycydów. Jest kawą organiczną.

Jaką kawę z Rwandy można kupić w Polsce?

Kawa z Rwandy jest łatwo dostępna w Polsce. W swojej ofercie ma ja profesjonalna palarnia kawy. Kawa z Rwandy, którą proponuje dobra palarnia kawy może pochodzić z różnych regionów kraju. Dlatego też ziarnista kawa z Rwandy może być zróżnicowana pod względem smaku. Kawa ziarnista z Rwandy może być parzona zarówno w ekspresie ciśnieniowym, jak i przelewowym bądź w kawiarce. Sprawdzona palarnia kawy to miejsce, w którym dostępna jest kawa ziarnista z Rwandy oraz akcesoria do przygotowywania wyśmienitego kawowego naparu. Dodatkowym plusem jest atrakcyjna cena.