Jak wykorzystać agrowłókninę w ogrodzie?
Dom i ogród

Jak wykorzystać agrowłókninę w ogrodzie?

Jednym z materiałów bardzo powszechnie wykorzystywanym w ogrodach jest agrowłóknina. Włóknina ogrodowa jest materiałem uniwersalnym. Sprawdza się do ochrony roślin ozdobnych i upraw warzywnych. Jest wykorzystywana przez amatorów i profesjonalnych ogrodników.

Agrowłóknina ogrodowa: jaką kupić?

Agrowłóknina ogrodowa to materiał, który na rynku dostępny jest w bardzo różnych rodzajach. Do jej produkcji wykorzystywane są włókna polipropylenowe. Agrowłóknina ogrodowa jest bardzo zróżnicowana pod względem grubości. Może różnić się także kolorem. Poszczególne rodzaje agrowłókniny są też mocno zróżnicowane pod względem przepuszczalności wody. Każdy rodzaj zapewnia jednak dobrą cyrkulację powietrza.

Na rynku dostępna jest biała agrowłóknina ogrodowa wiosenna i zimowa. Służą one do ochrony roślin przed przymrozkami, mrozem i silnym wiatrem. Wiosenna włóknina ogrodowa jest lżejsza od zimowej. Znajdująca się w sprzedaży czarna włóknina ogrodowa służy do ściółkowania gleby.

W jakiej formie dostępna jest agrowłóknina ogrodowa?

Flizelina ogrodowa różni się nie tylko grubością i przeznaczeniem, ale także formą. Osoby, które interesuje flizelina ogrodowa mają do wyboru między innymi flizelinę w rolkach. Można kupić również flizelinę ogrodową w formie kaptura. Flizelina ogrodowa w formie kaptura sprawdza się do ochrony roślin nie tylko w ogrodach. Z powodzeniem flizelina ogrodowa, która ma formę kaptura może zostać wykorzystana do osłony wieloletnich roślin, które uprawiane są na balkonach i tarasach.