Taniej i lepiej? To możliwe
Budowa i remont

Taniej i lepiej? To możliwe

Już od bardzo długiego czasu nawierzchnie gumowe są powszechnie wykorzystywane w różnych miejscach publicznych, garażach, na obiektach sportowych, a także w prywatnych domach. Są one po prostu bardzo wszechstronne i oferują znakomite właściwości użytkowe.

Jeśli jednak nasze wymagania były dość wysokie, czasami okazywało się, że ich spełnienie przez gumowe rozwiązania było albo mało realistyczne, albo przynajmniej nie za bardzo opłacalne finansowo. Zmiany technologiczne, jakie obecnie zachodzą na tym polu, sprawiają, że można zrealizować równocześnie kilka teoretycznie sprzecznych ze sobą priorytetów.

Szukamy dobrej nawierzchni

Technologie gumowe to same w sobie rozwiązania, które pozwalają realizować kilka celów na raz. Zazwyczaj jeśli podłoga ma być twarda, to jest ścieralna. Jeśli z kolei ma dobrze amortyzować, zwykle nie jest odporna na wysokie i niskie temperatury. Z kolei podłoże nośne, zazwyczaj nie powinno być wystawiane na działanie warunków atmosferycznych. Nawierzchnie gumowe powalają nam na równoczesne maksymalizowanie kilku z tych elementów, chociaż trzeba mieć na uwadze, że najwyższej jakości guma lub nietypowe elementy z niej wykonane, na przykład obrzeża gumowe, mogą być dość drogie.

Duży wybór opcji

Nie trzeba jednak zawsze korzystać z naturalnego kauczuku. Płyty gumowe sbr to jedna z nowoczesnych opcji, które prezentują lepsze parametry, niż ich klasyczne odpowiedniki. Z kolei płyty gumowe epdm są wyraźnie tańsze od najczęściej stosowanych rozwiązań i chociaż ich parametry na pewno nie spowodują, że ktokolwiek będzie pełny podziwu, to w wielu przypadkach zupełnie wystarczają.