Jak wybrać parkiet i tego nie żałować?
Dom i ogród

Jak wybrać parkiet i tego nie żałować?

Czasy, w których w salonach gościły ciężkie dywany, powoli przechodzą do historii. Dziś ich miejsce zajmują parkiety i trudno nie zgodzić się, że jest to ciekawa zmiana. Oczywiście, decyzja o tym, że w salonie zagości podłoga parkiet nie jest jedyną, jaką przychodzi nam podjąć. Na rynku możemy spotkać się z wieloma przykładami takiego rozwiązania. Konieczne wydaje się więc zadanie pytania o to, które z nich sprawdzi się najlepiej.

Kryteria wyboru

Parkiety drewniane potrafią znacząco różnić się między sobą. Zmiany dotyczą nie tylko samego wyglądu klepek, ale również ich koloru i wzoru tworzonego przez nie na podłodze. Producent parkietów zwykle nie ogranicza się do jednego tylko rozwiązania. Oczywiście, trudno utrzymywać, że pewien wygląd klepek będzie lepszy niż inny. Szukając optymalnego rozwiązania warto więc kierować się zasadą, zgodnie z którą drewniany parkiet powinien pasować do wnętrza, do którego trafia. Jeśli marzymy o parkiecie, pamiętajmy również, że konkretne rozwiązanie powinno podobać się właśnie nam. Trudno cieszyć się nadążaniem za trendami, jeśli wcale nie jesteśmy przekonani o ich atrakcyjności.

Pochodzenie ma znaczenie

Szykując się do zakupu parkietu należy przyjrzeć się nie tylko jego parametrom technicznym i wyglądowi zewnętrznemu. Ogromnym atutem podłogi drewnianej jest jej trwałość. Jeśli jednak chcemy się nią cieszyć, musimy mieć na uwadze to, że producentem parkietu nie może być przypadkowa firma. Nie warto też kupować parkietu w miejscu, które niewiele nam mówi. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić tego, jaką cieszy się opinią, może się okazać, że zakup będzie znacznie mniej udany niż początkowo sądziliśmy. Cena podłogi jest ważna, nigdy nie może być jednak kryterium o kluczowym znaczeniu.